Проєкт в реалізації

Благодійна програма «Відновлення навчальних втрат»

Унікальна можливість для всіх учнів 1-11 класів. Школярі безоплатно отримають доступ до освітніх матеріалів першої та найбільшої дистанційної школи України «Оптіма» з 2 будь-яких предметів на 3 місяці.

Внаслідок повномасштабної війни освітній процес в Україні зазнав суттєвих змін. По завершенні 2022/2023 навчального року Міністерство освіти і науки виявило прогалини в знаннях у великої кількості учнів українських шкіл, особливо серед сімей, які змушені були емігрувати, були переміщені внаслідок бойових дій або перебувають на прифронтових територіях. Ці прогалини виникли з різних причин, таких як:

    • низька якість освіти в прифронтових регіонах України та в зоні активних бойових дій;

    • перебої з електропостачанням;

    • перерви в навчанні через повітряні тривоги й ракетні атаки;

    • відсутність у школах учителів окремих предметів через евакуацію та інші обставини.

Програма курсів відновлення шкільних знань стартувала в червні 2023 року з метою зменшення освітніх втрат українських школярів.

Кожен учень, незалежно від місця перебування, має унікальну можливість надолужити шкільну програму завдяки безоплатному доступу до унікальних навчальних матеріалів дистанційної школи «Оптіма» протягом 3 місяців. Також учасники отримають усю необхідну інформацію з навчальних програм за весь навчальний рік і професійну підтримку вчителів школи «Оптіма».

З липня 2023 до квітня 2024 року благодійний фонд «За майбутнє дітей» за підтримки грантової програми OutcomesX зміг допомогти 3806 дітям відновити їхні шкільні знання. Найбільшу популярність серед учнів мають точні науки. Найчастіше школярі вибирали математику, фізику та хімію. Також надолужували знання з української мови, англійської, історії України та інформатики.

Благодійна програма містить:

    • вступне тестування для оцінки прогалин у знаннях;

    • самостійну роботу з інтерактивним навчальним контентом;

    • підтримку від вчителів-предметників через чат.

Програма буде працювати й наступного навчального року. Ви зможете подати заявку на участь у програмі «Відновлення навчальних втрат» на нашому сайті.

Ініціативу з реалізації програми відновлення шкільних знань підтримує школа дистанційного навчання «Оптіма» у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Інформацію про програму можна знайти на сайті МОН.

Детальну інформацію читайте в пресрелізі.

Відповіді на головні запитання
Слідкуйте за нами в соц. мережах що б знати про усі проєкти
Попередній проєкт Наступний проєкт
Інші проєкти

Ми раді повідомити про запуск нової освітньої ініціативи від благодійного фонду «За майбутнє дітей» у співпраці з дистанційною школою «Оптіма».

Програма благодійних стипендій для дітей з особливими освітніми потребами у 2023/2024 навчальному році в межах стипендіальної програми для дітей вразливих категорій.

Відгуки про роботу фонду
Олена Ткаченко
Програма "Відновлення навчальних втрат" виявилася для нас знахідкою. Безкоштовний доступ до матеріалів "Оптіми" допоміг сину наздогнати програму. Особливо важливими для нього були математика та фізика. Дякуємо за таку ініціативу!
Павло Панасенко
Війна дуже вплинула на навчання доньки. Ми шукали різні можливості вирішити цю ситуацію. Програма "Відновлення навчальних втрат" стала нашим спасінням. Навчання, уроки, матеріали і підтримка вчителів - на найвищому рівні. Дякуємо!
Ірина Стефанчук
Дякуємо! Якщо б не ця програма, не знаю, як син завершив би навчальний рік. Він зміг наздогнати програму та навіть зацікавився навчанням. Ми безмежно вдячні, що мали можливість скористатися програмою. Дякуємо за підтримку в такий складний час!
Сергій Білоус
Наша родина змушена була змінити місце проживання. Звісно, це позначилось на навчанні сина. Побачили програму і вирішили спробувати. Не пожалкували. Велика подяка за такий шанс підтягнути предмети та підготуватися до майбутніх іспитів.
Наталія Кравченко
Вчителі «Оптіма» — це просто скарб! Дякуємо за зрозумілі матеріали, підтримку та пояснення. Моєму сину тепер подобається англійська та математика. Дуже вдячні за такий цінний ресурс для наших дітей.
Вікторія Кривко
Ми вимушені були виїхати, звісно, що навчання пішло на другий план. Донька взагалі втратила інтерес до навчання. Вирішили спробувати програму від фонду. І нарешті! Дитина в захваті від уроків, все зрозуміло та чітко. Підтягнули важливі теми. Дякуємо за таку можливість!

Жодні обставини не мають заважати українським дітям здобувати освіту. Розповідаємо більше про роботу фонду «За майбутнє дітей».

Кожен і кожна з нас робить усе, щоб підтримувати людей навколо. Донати на ЗСУ чи на гуманітарні потреби стали вже щоденною рутиною українців. Проте не варто забувати й про інші сфери, які формують наше суспільство. І ми в благодійному фонді «За майбутнє дітей» щодня робимо все можливе, щоб українські школярі здобували якісну та сучасну освіту.

Місія — допомагати дітям

Після початку повномасштабної російської агресії проти України сотні тисяч українських дітей змушені були поїхати зі своїх домівок в інші частини нашої країни або навіть за кордон. Протягом декількох місяців багато шкіл не могли повноцінно продовжувати навчальний процес. Проте в цей час важливо було давати можливість дітям, яких розкидало по всьому світу, навчатися й здобувати українську освіту. Саме тому було створено благодійний фонд «За майбутнє дітей». Основними цілями фонду є:

 • • Зробити освіту для українських дітей доступнішою. Особливо це стосується дітей, які вимушено залишили свої домівки, постраждалих від війни та тих, які живуть у віддалених місцевостях.
 • • Максимально подолати наслідки російської агресії для системи шкільної освіти України.
 • • Впливати на підготовку та перехід українських шкіл на сучасний, цифровізований підхід до навчання, який буде більш універсальним і незалежним від зовнішніх обставин.

 

У прагненні досягнути поставлених цілей ми активно кооперуємося як з місцевими громадами та державними установами, так і з громадськими організаціями, бізнесами чи міжнародними фондами. Проте підтримувати наш фонд у реалізації корисних проєктів може будь-яка людина.

Пишаємося результатами, не зупиняємось на досягнутому

Завдяки допомозі та підтримці партнерів і небайдужих до майбутнього української освіти людей фонд зумів зібрати сотні тисяч євро на благодійність. Акумульовані кошти було використано для реалізації надважливих проєктів у сфері освіти. Значущу роль зіграв у цьому партнер фонду — дистанційна школа «Оптіма».

 • • Навесні 2022 року фонд допоміг більш ніж 100 000 українських дітей завершити навчальний рік онлайн.
 • • Восени-взимку 2022 року, під час постійних блекаутів, було забезпечено учнів і учениць 1-5 класів безоплатним доступом до освітньої платформи школи «Оптіма».
 • • Реалізовано благодійний проєкт із надання стипендій для навчання дітей, які так чи інакше зіткнулися з наслідками війни, у 2022/2023 навчальному році.

 

Проте наскільки б ми не пишалися реалізованими проєктами, на всіх нас очікують складні випробування. А тому фонд ставить перед собою величезні плани задля допомоги державі в побудові шкільної освіти нової формації та українським дітям – у максимальній інклюзивності освіти та реалізації їхнього потенціалу. Зараз ми працюємо над втіленням у життя декількох важливих проєктів:

 • • Програма відновлення навчальних втрат через події, пов’язані з війною.
 • • Стипендіальна програма для дітей з особливими потребами.
 • • Програма забезпечення освітою дітей, батьки яких загинули на війні.
 • • Стипендії для навчання вразливих категорій дітей у 2023/2024 навчальному році.
 • • Змішане навчання для дітей, які перебувають у регіонах з ускладненим процесом здобуття освіти.

 

Докладніше про всі ці проєкти ви можете прочитати в розділі «Проєкти» нашого сайту, але можемо зазначити, що всі вони вже перебувають у стадії реалізації. Це означає, що тисячі українських дітей уже отримали за ними стипендії та гранти на навчання. Просто зараз школярі сучасно й безпечно вивчають українську мову, літературу, історію України, алгебру, хімію, біологію, фізику, інформатику та інші предмети зі шкільної програми відповідного класу.

Допоможімо разом!

Ми вдячні тим, хто допомагає реалізовувати наші благодійні задуми: від великих бізнесів і організацій до кожного та кожної, хто донатить на важливу справу. Проте ще тисячі дітей в Україні, інших країнах і на тимчасово окупованих територіях потребують підтримки. І саме це надихає нас і мотивує рухатися далі. Ми вдячні будь-якій допомозі й гарантуємо повну відкритість, прозорість і звітність нашої роботи. З усією необхідною документацією ви можете ознайомитися у відповідному розділі нашого сайту.

Наші діти — це, без сумніву, майбутнє України. І ми хочемо зробити максимум для того, щоб ці здібні, талановиті, цікаві та вже такі організовані й самостійні люди здобули хорошу освіту та реалізували себе на повну. Тож запрошуємо до співпраці всіх, хто бажає рухати вперед українську шкільну освіту й допомагати нашим дітям. Навіть у найважчі часи!