Проєкт в реалізації

Благодійна програма «Відновлення навчальних втрат»

Унікальна можливість для всіх учнів 1-11 класів. Школярі безоплатно отримають доступ до освітніх матеріалів першої та найбільшої дистанційної школи України «Оптіма» з 2 будь-яких предметів на 3 місяці.

Внаслідок повномасштабної війни освітній процес в Україні зазнав суттєвих змін. По завершенні 2022/2023 навчального року Міністерство освіти і науки виявило прогалини в знаннях у великої кількості учнів українських шкіл, особливо серед сімей, які змушені були емігрувати, були переміщені внаслідок бойових дій або перебувають на прифронтових територіях. Ці прогалини виникли з різних причин, таких як:

    • низька якість освіти в прифронтових регіонах України та в зоні активних бойових дій;

    • перебої з електропостачанням;

    • перерви в навчанні через повітряні тривоги й ракетні атаки;

    • відсутність у школах учителів окремих предметів через евакуацію та інші обставини.

Програма курсів відновлення шкільних знань стартувала в червні 2023 року з метою зменшення освітніх втрат українських школярів.

Кожен учень, незалежно від місця перебування, має унікальну можливість надолужити шкільну програму завдяки безоплатному доступу до унікальних навчальних матеріалів дистанційної школи «Оптіма» протягом 3 місяців. Також учасники отримають усю необхідну інформацію з навчальних програм за весь навчальний рік і професійну підтримку вчителів школи «Оптіма».

У 2023 році вже 1 000 учнів 1-11 класів скористалися благодійною програмою «Відновлення навчальних втрат» і здобувають якісну освіту безоплатно!

Найбільшу популярність мають точні науки. Математику за програмою вивчали 360 учнів, алгебру – 187, геометрію – 141, фізику – 46, хімію – 78. Гуманітарні предмети також потрібні українським школярам: українську мову вивчають 357 учнів, англійську – 135, історію України – 50. Крім того, 44 учні вибрали інформатику.

Благодійна програма містить:

    • вступне тестування для оцінки прогалин у знаннях;

    • самостійну роботу з інтерактивним навчальним контентом;

    • підтримку від вчителів-предметників через чат.

Ініціативу з реалізації програми відновлення шкільних знань підтримує школа дистанційного навчання «Оптіма» у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Інформацію про програму можна знайти на сайті МОН.

Детальну інформацію читайте в пресрелізі.

Слідкуйте за нами в соц. мережах що б знати про усі проєкти
Попередній проєкт Наступний проєкт
Інші проєкти

Програма благодійних стипендій для дітей з особливими освітніми потребами у 2023/2024 навчальному році в межах стипендіальної програми для дітей вразливих категорій.

Дітям, батьки яких загинули на війні, повністю компенсується оплата освітніх послуг дистанційної школи «Оптіма». Кожна дитина – це особиста історія, до якої ми не байдужі.

Жодні обставини не мають заважати українським дітям здобувати освіту. Розповідаємо більше про роботу фонду «За майбутнє дітей».

Кожен і кожна з нас робить усе від себе залежне, щоб допомагати людям, що навколо. Донати на ЗСУ чи на гуманітарні потреби стали вже щоденною рутиною українців. Проте не варто забувати й про інші сфери, які формують наше суспільство. І ми в благодійному фонді «За майбутнє дітей» щодня робимо все можливе, щоб українські діти здобували якісну та сучасну освіту.

Чому ми цим займаємося?

Після початку повномасштабної російської агресії проти України сотні тисяч українських дітей змушені були поїхати зі своїх домівок в інші частини нашої країни або навіть за кордон. Протягом декількох місяців багато шкіл не могли повноцінно продовжувати навчальний процес. Проте саме в цей час важливо було давати можливість дітям, яких розкидало по всьому світу, навчатися та здобувати саме українську освіту. Саме тому було створено благодійний фонд «За майбутнє дітей». Основними цілями фонду є:

 • • Зробити освіту для українських дітей доступнішою. Особливо це стосується дітей, які вимушено залишили свої домівки, постраждалих від війни та тих, які живуть у віддалених місцевостях.
 • • Максимально подолати наслідки російської агресії для системи шкільної освіти України.
 • • Впливати на підготовку та перехід українських шкіл на сучасний, цифровізований підхід до навчання, який буде більш універсальним і незалежним від зовнішніх обставин.

У прагненні досягнути поставлених цілей ми активно кооперуємося як з місцевими громадами та державними установами, так і з громадськими організаціями, бізнесами чи міжнародними фондами. Проте підтримувати наш фонд у реалізації корисних проєктів може будь-яка людина.

Наші результати та плани

Завдяки допомозі та підтримці партнерів і небайдужих до майбутнього української освіти людей фонд зумів зібрати сотні тисяч євро на благодійність. Акумульовані кошти було використано для реалізації надважливих проєктів у сфері освіти. Дуже значущу роль зіграв у цьому партнер фонду – дистанційна школа «Оптіма».

 • • Навесні 2022 року фонд допоміг більш ніж 100 000 українських дітей завершити навчальний рік онлайн.
 • • Восени-взимку 2022 року, під час постійних блекаутів, було забезпечено учнів і учениць 1-5 класів безоплатним доступом до освітньої платформи школи «Оптіма».
 • • Було реалізовано благодійний проєкт із надання стипендій для навчання дітей, які так чи інакше зіткнулися з наслідками війни, у 2022/2023 навчальному році.

Проте наскільки б ми не пишалися реалізованими проєктами, на всіх нас очікують складні випробування. А тому фонд ставить перед собою величезні плани задля допомоги державі в побудові шкільної освіти нової формації та українським дітям – у максимальній інклюзивності освіти та реалізації їхнього потенціалу. Зараз фонд працює над втіленням у життя декількох важливих проєктів:

 1. Програма відновлення навчальних втрат через події, пов’язані з війною.
 2. Стипендіальна програма для дітей з особливими потребами.
 3. Програма забезпечення освітою дітей, батьки яких загинули на війні.
 4. Стипендії для навчання вразливих категорій дітей у 2023/2024 навчальному році.
 5. Змішане навчання для дітей, які перебувають у регіонах з ускладненим процесом здобуття освіти.

Докладніше про всі ці проєкти ви можете прочитати в розділі «Проєкти» нашого сайту, але можемо зазначити, що всі вони вже перебувають у стадії реалізації. Це означає, що тисячі українських дітей уже отримали за ними стипендії та гранти на навчання. Просто зараз школярі сучасно й безпечно вивчають українську мову, літературу, історію України, алгебру, хімію, біологію, фізику, інформатику та інші предмети зі шкільної програми відповідного класу.

Допоможімо разом!

Ми дуже пишаємося своєю роботою та тими, хто допомагає реалізовувати наші благодійні задуми: від великих бізнесів і організацій до кожного та кожної, хто донатить на важливу справу. Проте ще тисячі дітей в Україні, інших країнах і на тимчасово окупованих територіях потребують допомоги. І саме це надихає нас і мотивує рухатися далі. Ми вдячні будь-якій допомозі та гарантуємо повну відкритість, прозорість і звітність нашої роботи. З усією необхідною документацією ви можете ознайомитися у відповідному розділі нашого сайту.

Наші діти – це, без сумніву, майбутнє України. І ми хочемо зробити максимум для того, щоб ці здібні, талановиті, цікаві та вже такі організовані й самостійні люди здобули хорошу освіту та реалізували себе на повну. Тож запрошуємо до співпраці всіх, хто бажає рухати вперед українську шкільну освіту та допомагати нашим дітям. Навіть у такі важкі часи!