Настя

Настя

5-й клас

Це Настя. Їй 11 років. Настина історія така, як і в багатьох українських дітей, що постраждали від російської агресії. Вона втратила батька, який добровольцем пішов обороняти рідну землю в 2014 році і загинув під час оборони Донецького аеропорту. Завдяки таким, як її тато, Україна вистояла в 2014 році й мала змогу та час підготуватися до повномасштабного вторгнення. Він з перших днів війни йшов у бій без вагань. І гасло десанту «Ніхто, крім нас» – то було і його особисте гасло. Так трирічна Настя залишилась напівсиротою. А мені – її матері – залишилось виховувати гідне продовження роду. Патріота, громадянина сильної держави, порядну і добру людину. Що не буде боятись нічого. І з гордістю нестиме пам'ять про батька через все життя.

Зараз Настя вже підліток і розуміє значно більше, ніж у три роки. Добре розуміє і те, що ми покинули рідний дім, щоб рятувати свої життя. Ми не знали, що буде. У нашому районі є тепер вулиця імені Олексія Тищика, кавалера ордена Богдана Хмельницького. Нашого героя. Її перейменували на честь мого чоловіка і Настиного батька. І якби ми опинились під окупацією, мені було страшно навіть уявити, що б могли зробити з нами. З дівчатами, що бережуть пам'ять про тата, який зі зброєю в руках стояв на захисті України.

Ми переїхали жити до Болгарії. В цій країні не обов'язково відвідувати місцеву школу. А для нас надважливо продовжувати навчатись в українській школі. Вивчати історію, рідну мову та літературу.

Також Настя продовжує навчання в музичній школі. Грає на гітарі українські пісні і навіть брала участь у болгарському фестивалі народної творчості. Разом з іншими українськими дітьми, які тимчасово перебувають у Болгарії, Настя співає народні пісні у вокальному ансамблі, який заснувала одна з українських матусь. Тож ми всіма силами підтримуємо любов наших дітей до всього українського.

Зі школою «Оптіма» нам вдається поєднати і спорт, і творчість, і читання художньої літератури. Не дивлячись на всі переїзди та стрес, дитина самостійно вчиться з інтересом і показує хороші результати. А це саме те, що потрібно для розвитку свідомої особистості. Саме такими будуть наші діти. Вони гідні найкращої освіти. Тож йдемо разом до перемоги! І виховуємо гідне майбутнє для нашої країни!

Ми вдячні за можливість отримувати якісне навчання! І коли дізнались, що можемо отримати грант на навчання – отримали стільки сили і впевненості, що ми не самі. Що з нами немає нашого захисника, але нас не забули. Нас підтримують небайдужі люди, які готові стати опорою. І це той момент, коли ми знаємо, що сила в єдності. І поки кожен з нас намагається підтримати побратима – ми сильніші за ворога.

Допомогти Насті